lv en ru

Jaunumi

Zvērināta advokāte Kristīne Strada- Rozenberga un advokāta palīgs Armands Smans piedalās starptautiskajā zinātniskajā konferencē

15.02.2019.

No 25. janvāra līdz 31. martam norisinājās Latvijas Universitātes 77. starptautiskā zinātniskā konference. Konference šogad norisinājās jau 77. reizi, un tā ir kļuvusi par neatņemamu zinātniskās dzīves sastāvdaļu, kas nes līdzi gandrīz gadsimtu ilgas tradīcijas. 

15.februārī notikušajā plenārsēdē “Satversmē nostiprināto vērtību aizsardzība: dažādu tiesību nozaru perspektīva” mūsu biroja zvērināta advokāte Kristīne Strada- Rozenberga uzstājās ar referātu “Nevainīguma prezumpcija– būtība un pārkāpšanas sekas”. Lai arī nevainīguma prezumpcija ir sens un visai plaši pētīts kriminālprocesa princips, tomēr jaunāko laiku notikumi kā tiesību piemērošanas praksē, tā arī likumdošanas procesā liek vēlreiz pievērsties šā fundamentālā principa izpratnes un nozīmes vērtēšanai.

15. februārī konferencē piedalījās arī mūsu biroja zvērināta advokāta palīgs Armands Smans, uzstājoties ar referātu “Kriminālprocesa atjaunošana sakarā ar jaunatklātiem apstākļiem – aktuālās problēmas”. Referātā apskatīti aktuālie jautājumi, kas attiecas uz iespēju atjaunot kriminālprocesu, kurā ir spēkā stājies tiesas spriedums vai lēmums, vai prokurora priekšraksts par sodu. Tai skaitā referātā analizēti atsevišķi piemēri no zvērinātu advokātu biroja “Rode un Partneri” lietām, kurās ir izdevies panākt klientam labvēlīgu rezultātu, proti, kriminālprocesa atjaunošanu sakarā ar jaunatklātiem apstākļiem.

© 2007-2024 ZAB "RODE UN PARTNERI" | Created by LapuLapa.lv – mājas lapu izstrāde

Miera iela 2, 4. stāvs, Rīga
LV-1001, Latvija

+371 2 6468232
birojs@rode.lv